Prace magisterskie mogą zawierać równania.

W pracach magisterskich na kierunkach związanych z matematyką zachodzi konieczność wstawiania równań. Można skorzystać z równań wbudowanych w program Word albo stworzyć własne (także dzięki edytorowi tekstu).

Liczne prace magisterskie zawierają równania. Są one potrzebne i nie da się ich pominąć. Jeśli także Ty będziesz musiał je tworzyć, najlepiej jeśli skorzystasz z karty Wstawianie. Następnie w grupie Symbole należy nacisnąć przycisk Równanie. Niektóre równania są wbudowane, takie jak Dwumian Newtona lub Pole koła, ale jest też możliwość utworzenia własnego wzoru, potrzebnego do pracy.

Jak zaprojektować własny wzór w pracy magisterskiej, licencjackiej lub inżynierskiej? Należy otworzyć grupę Narzędzia równań i znajdziemy w niej grupy takie jak: Narzędzia, Symbole i Struktury. Dzięki wyżej wymienionym grupom zdołamy utworzyć każde potrzebne równanie. Tak więc odrobina czasu wystarczy, aby odpowiednie równanie pojawiło się w naszej pracy dyplomowej w estetycznej formie.

Warto wiedzieć, że równianie można także wstawić za pomocą równoczesnego przyciśnięcia klawiszy Alt (lewy) i „=”. W ten sposób oszczędzimy czas, jeśli w naszej pracy dyplomowej wstawianie wzorów będzie częstą czynnością. Interesującą możliwością, jaką daje program Word, jest także zapisanie zaprojektowanego równania w pamięci i możliwość jego udostępnienia w dowolnym momencie. Jest to wygodne i oszczędza nasz czas. Tak więc jeśli będziemy potrzebować napisanego wcześniej równania w późniejszym punkcie pracy dyplomowej, to nie będzie problemu, aby z niego skorzystać.